Jak sprawić, żeby Dziecko polubiło matematykę?

Dziecko które lubi matematykę… Czy to w ogóle jest możliwe? Wielu rodziców pewnie powie że nie - w końcu szkolna nauka matematyki nie kojarzy się z zabawą. A to właśnie nauka przez zabawę jest najbardziej efektywnym sposobem zdobywania wiedzy. Niestety w szkole nie ma czasu na tego typu urozmaicenia, więc wszystko spoczywa na rodzicach. I tutaj możemy pomóc! Poniżej lista kilku pomysłów na to jak zaciekawić Dziecko matematyką!

- Tangram - najstarsza propozycja na liście. Ta chińska układanka powstała ok. 3000 lat temu. Na jej podstawie możemy pokazać Dziecku najróżniejsze figury geometryczne, a także możliwości układania z nich konkretnych wzorów. Wystarczy wpisać w Google „Tangram”, żeby pokazały nam się wzory układanek i przykładowe zadania.

- Sztuczne pieniądze - na zajęciach w 2+2 odkryliśmy, że młodsze Dzieci nie zawsze są skore do dodawania i odejmowania liczb. Jednak sytuacja zmienia się diametralnie, gdy zamiast cyferek damy im do liczenia sztuczne pieniądze! Taka matematyka jest bardziej namacalna i pozwala Dzieciom zrozumieć jej sens.

- Puzzle - wersja z tabliczką mnożenia. Żeby ułożyć całą tabliczkę mnożenia w jak najkrótszym czasie trzeba znać ją na pamięć. A najlepszym sposobem na jej zapamiętanie jest patrzenie na nią i zapamiętywanie kolejnych działań na małych elementach puzzlowej układanki. Nasza wersja zawiera 2 obrazki, dzięki czemu 2 osoby mogą konkurować kto szybciej ułoży puzzle - a przy tym kto zna lepiej tabliczkę mnożenia.

- Gra „Memory” - z wykorzystaniem tabliczki mnożenia oraz kolorowych obrazków. Przy młodszych dzieciach gra doskonale trenuje pamięć. Do tego dzięki zastosowaniu obrazków mogą w nią grać nawet młodsze dzieci, które nie znają tabliczki mnożenia. Natomiast starsze szybciej zapamiętują konkretne działania, gdy tylko przypomną sobie tę zabawę.

- Gra „Mam To!” - gra która jednocześnie ćwiczy spostrzegawczość, szybkość liczenia oraz dokładność wykonywanych działań. Możemy wybierać spośród 3 poziomów trudności, dzięki czemu propozycja ta sprawdzi się w każdym wieku!

- Gra „MatEmaTyk” - nasza najbardziej rozbudowana gra. Z wyglądu przypomina zwykłą planszówkę, ale nie dajcie się zwieść - ta gra naprawdę skłoni Wasze szare komórki do myślenia. MatEmaTyk zawiera 6 poziomów trudności, dzięki której mogą w nią grać zarówno dzieci w każdym wieku, a także dorośli. Zwłaszcza matematyczne „pojedynki” osób dorosłych z młodszymi wywołują największe emocje!

Ostatnie 4 gry (Puzzle, Memoty, Mam To!, MatEmaTyk) to autorskie gry naszej sieci. Sami regularnie używamy ich na naszych zajęciach w oddziałach całej Polski. Do tego w każdym mieście, w którym jesteśmy obecni co roku organizujemy Turnieje Gier Matematycznych z atrakcyjnymi nagrodami.

Jeśli chcesz zakupić jedną z naszych gier to wystarczy, że klikniesz w jeden z przycisków na dole. Natomiast przy zakupie większej ilości gier warto skontaktować się z nami mailowo pod adresem info@2plus2.edu.pl - w pakiecie taniej!

KUP TERAZ – MatEmaTyk KUP TERAZ – Mam To! KUP TERAZ – Memory KUP TERAZ – Puzzle